Aktualności

11 marca 2020

Centrum outlet z nową nazwą, logiem i architekturą!

Designer Outlet Kraków - to nowa nazwa realizowanego przez KG Group centrum outlet w Krakowie przy ul. Nowohuckiej. Tym samym obiekt dołączy do sieci Designer Outlet, którą zarządza ROS Retail Outlet Shopping. Centra Designer Outlet funkcjonują w Niemczech, na Węgrzech, w Chorwacji, Portugalii, a także w Polsce - w Warszawie, Gdańsku i Sosnowcu.

 

 

- Koncepcja naszego centrum outlet w Krakowie została dobrze przemyślana i przygotowana w najmniejszych szczegółach, dzięki czemu udało nam się już przekonać wielu najemców o uznanej pozycji rynkowej do wynajęcia w nim powierzchni. Nowa nazwa Designer Outlet Kraków umacnia pozycję rynkową w obecnej fazie najmu jak również daje nowe możliwości dla naszych przyszłych klientów. Cieszymy się, że możemy wykorzystać świadomość uznanej marki centrów outlet, która odniosła już sukces na polskim rynku detalicznym - mówi Krzysztof Gaczorek, prezes KG Group.

 

Designer Outlet Kraków będzie funkcjonować  na łącznej powierzchni handlowej 20 tys. mkw. i będzie oferować ponad 120 uznanych marek odzieżowych proponujących 30-70% zniżki w stosunku do sugerowanej ceny detalicznej, przez cały rok.

Również nowoczesna architektura centrum będzie odzwierciedlać nowe podejście projektowe. Celem jest stworzenie ciepłej i przyjaznej atmosfery, co umożliwi zastosowanie innowacyjnych materiałów. Detale architektoniczne będą podkreślone elementami szklanymi z miedzianym wykończeniem.

 

 

W centrum znajdować się będzie sześć kawiarni i restauracji. - Zestawienie kategorii i marek w Designer Outlet Kraków oparte jest o nasze polskie i międzynarodowe doświadczenie i obejmuje prawie 50 uznanych, czołowych marek odzieżowych. Kategorie sport i rekreacja, obuwie i wyroby skórzane, dom, akcesoria, odzież dziecięca oraz gastronomia zapewnią wyjątkowe zakupy. Kierujemy się nowoczesnym podejściem do mody i stylu życia, tak aby przyciągnąć zarówno klientów lokalnych, jak i turystów - mówi Mireia Rodriguez Burguera, Head of Leasing w ROS Retail Outlet Shopping.

 

Według ostatnich badań GfK, obszar oddziaływania centrum to 4,86 miliona mieszkańców oddalonych maksymalnie o 90 minut jazdy samochodem, zaś potencjał turystyczny to ponad 14 milionów turystów, którzy odwiedzili Kraków w 2019 roku (Małopolska Organizacja Turystyczna).

 

 

Obiekt posiada 2000 miejsc parkingowych w systemie podziemnym i naziemnym, do których prowadzą dwa wjazdy. Tuż obok centrum planowana jest lokalizacja przystanku autobusu miejskiego. Centrum outlet zlokalizowane będzie w centralnej części miasta, w istniejącej strefie handlowej przylegającej do Expo Kraków. Lokalizacja ta jest bardzo korzystna ze względu na bliskość dynamicznie rozwijającej się infrastruktury mieszkaniowej. Centrum położone jest przy jednej z głównych ulic Krakowa i ma doskonały dojazd z miasta, dzięki autostradzie A4 i drodze ekspresowej S7, która jest często wykorzystywana przez mieszkańców okolicy. W takim otoczeniu i dzięki marce Designer Outlet Kraków, centrum outlet staje się nowym miejscem zakupów outlet dla Krakowa i Małopolski, a także atrakcją dla ogromnej rzeszy turystów. Otwarcie planowane jest na jesień 2021 roku.

 

Więcej informacji na www.designeroutletkrakow.pl