Aktualności

06 lipca 2021

Gazeta Krakowska: W sierpniu ruszy budowa kompleksu handlowego przy ul. Nowohuckiej. Przebudowane zostaną też ulice

W sierpniu KG Group rozpocznie budowę kompleksu handlowego przy ul. Nowohuckiej, na który składać się będą dwa duże centra handlowe Atut oraz centrum outletowe. Budowie obiektów towarzyszyć będzie gruntowna przebudowa układu komunikacyjnego w okolicy ul. Nowohuckiej - informuje "Gazeta Krakowska". 

 

W budowanych przez krakowskiego dewelopera dwóch parkach handlowych znajdzie się kilkanaście sklepów, a wśród nich m.in. Lidl, Rossmann, Media Expert, RTV Euro AGD, Action, Komfort, Jysk, Bel-Pol, Sinsay, Dealz, Kakadu oraz siłownia sieci MyFitness Place.

- Zależało nam na stworzeniu oferty, która będzie jak najbardziej atrakcyjna dla mieszkańców już istniejących oraz powstających i planowanych osiedli. Dzięki wygodnemu układowi wejść do sklepów bezpośrednio z parkingu, w centrach Atut będzie można zrobić komfortowe i szybkie zakupy. Liczymy, że nowe centra będą cieszyć się równie dużą popularnością, jak te które funkcjonują w Krakowie - podkreśla Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group.

 

Obecnie w Krakowie funkcjonuje już 5 centrów handlowych Atut, a od kilku miesięcy budowany jest 6. - Atut Ruczaj 2 przy ul. Czerwone Maki.

 

W ramach kompleksu przy ul. Nowohuckiej KG Group wybuduje również centrum outletowe Designer Outlet Kraków. Zakończenie budowy projektu planowane jest na 2023 rok.

 

Wraz z budową kompleksu handlowego deweloper gruntownie przebuduje układ komunikacyjny w okolicy ul. Nowohuckiej. - Naszym priorytetem od początku pracy nad projektem kompleksu handlowego było stworzenie takiego rozwiązania, które zagwarantuje nie tylko komfortowy dojazd do centrów handlowych, ale również zoptymalizuje cały układ komunikacyjny w okolicy - podkreśla Krzysztof Gaczorek. - Poświęciliśmy ogromną ilość pracy i zdecydowaliśmy się przeznaczyć znaczące środki na stworzenie takiego układu drogowego, który usprawni komunikację w okolicy budowanego kompleksu. Zależy nam na tym, żeby w pełni wykorzystać potencjał lokalizacji. Jesteśmy przekonani, że z ostatecznego efektu zadowoleni będą zarówno klienci dojeżdżający do naszego obiektu, odwiedzający znajdujące się po sąsiedzku targi Expo Kraków, jak i mieszkańcy okolicznych osiedli - dodaje prezes KG Group.

 

Plan przebudowy układu komunikacyjnego przy ul. Nowohuckiej:

 

Przebudowa skrzyżowania ulic Nowohuckiej z Ciepłowniczą. Ul. Nowohucka zostanie poszerzona o dodatkowy pas ruchu do skrętu w ulicę Ciepłowniczą. Dzięki temu samochody skręcające w ul. Ciepłowniczą nie będą przyczyniać się do zwiększenia korków na ul. Nowohuckiej. Na tym odcinku powstanie również nowa ścieżka rowerowa.

 

Gruntowna przebudowa fragmentu ulicy Ciepłowniczej (od wjazdu z ulicy Nowohuckiej do skrzyżowania z ul. Skręconą). Droga zostanie przebudowana i znacząco poszerzona dodatkowe pasy ruchu w obu kierunkach oraz ścieżkę rowerową. Dzięki temu usprawniony zostanie zarówno zjazd z ulicy Nowohuckiej, jak i wyjazd na ulicę Nowohucką.

 

Przebudowa ul. Skręconej - droga zostanie rozbudowa i poszerzona w taki sposób, żeby umożliwiała sprawny przejazd. Na tym odcinku powstanie również nowa ścieżka rowerowa.

 

Budowa nowej drogi zbiorczej, łączącej ul. Skręconą z ul. Galicyjską - droga została zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwiała komfortowy i sprawny przejazd oraz znacząco odciążała ul. Centralną.

 

Budowa nowego odcinka ul. Galicyjskiej. Po budowie nowego odcinka ulica Galicyjska nie będzie już kończyć się za terenem Targów Expo, ale zostanie przedłużona i połączona nową drogą zbiorczą z ulicą Skręconą. Dzięki temu dojazd do ulicy Galicyjskiej z ul. Nowohuckiej będzie możliwy nie tylko od ul. Centralnej, ale również od ul. Ciepłowniczej.

 

Budowa trzech nowych skrzyżowań o ruchu okrężnym (rond) - aby usprawnić wielokierunkowy przepływ część ulic zostanie połączonych za pomocą skrzyżowań o ruchu okrężnym.

Na terenie kompleksu handlowego planowane są również przystanki autobusowe.

 

 

Źródło: Gazeta Krakowska