Aktualności

12 listopada 2019

KG Group i Peakside łączą siły - wybudują w Krakowie jedno wspólne centrum outletowe  

KG Group S.A. i Peakside Capital podjęli współpracę na potrzeby realizacji wspólnego projektu Cracovia Outlet. Na zarządcę nowego, krakowskiego centrum outletowego z szeroką ofertą produktów fashion & lifestyle wybrano spółkę ROS Retail Outlet Shopping. Termin otwarcia zaplanowano na jesień 2021 r.

 

 

Peakside Capital, inwestor i deweloper centrum Fashion Outlet Kraków, oraz KG Group S.A., deweloper centrum Cracovia Outlet, podjęli decyzję o nawiązaniu współpracy. W ramach wspólnego przedsięwzięcia w Krakowie powstanie jedno centrum handlowe „Cracovia Outlet” oferujące asortyment z kategorii fashion & lifestyle. 

 

– Doszliśmy do wniosku, że w Krakowie jest miejsce tylko dla jednego centrum outletowego z kategorii fashion & lifestyle i należy podjąć decyzję o wyborze najlepszej lokalizacji – powiedział Stefan Aumann, Dyrektor Zarządzający Peakside Capital.

– Konkurencja na rynku centrów handlowych i wyprzedażowych w Polsce jest naprawdę bardzo duża. Wychodząc z tego założenia, uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie realizacja przez nasze spółki jednego centrum outletowego w Krakowie. Chcemy wykorzystać know-how i doświadczenie obydwu firm – stwierdził Krzysztof Gaczorek, Prezes Zarządu KG Group S.A.

 

Nowe centrum outletowe będzie miało łączną powierzchnię ok. 20 000 m2, na której zlokalizowanych zostanie 120 sklepów oferujących głównie produkty marek modowych, sportowych oraz znanych projektantów. Centrum zostanie uzupełnione o ofertę detaliczną i rozrywkową, która powstanie na powierzchni 60 000 m2

 

W ramach kompleksu handlowego znajdą się dwa parki handlowe Atut ze zróżnicowaną ofertą spożywczą, produktami z kategorii wyposażenia wnętrz oraz rozbudowaną strefą rozrywkową. Oprócz tego powstanie jeden z największych klubów fitness w Polsce – My Fitness Place, a także dwukondygnacyjny sklep meblowy, który będzie jednym z największych  w Krakowie. Głównymi atutami Cracovia Outlet będzie możliwość szybkiego dojazdu z centrum Krakowa, bliskość autostrady A4 i łatwość dojazdu komunikacją miejską. Budowa centrum rozpocznie się wkrótce, a otwarcie planowane jest na jesień 2021 r.

 

Za zarządzanie obiektem odpowiedzialna będzie spółka ROS Retail Outlet Shopping, należąca do grona czołowych europejskich operatorów outletów. Specjalizuje się w zarządzaniu siecią Designer Outlet oraz innowacyjnymi konceptami handlowymi w Europie. Portfolio ROS w Polsce obejmuje centra Designer Outlet w Warszawie, Gdańsku i Sosnowcu. – Bardzo cieszymy się, że powstała koncepcja utworzenia jednego centrum oraz połączenia kompetencji obydwu inwestorów. Równie ważny jest dla nas fakt wybrania właśnie nas do pełnienia funkcji operatora Cracovia Outlet – stwierdził Thomas Reichenauer, Dyrektor Zarządzający ROS Retail Outlet Shopping.