Aktualności

15 października 2020

Osiedle Telimeny - pierwsze w Polsce mieszkania z certyfikatem Sustainable Facility

Mieszkania na wybudowanym przez KG Group Osiedlu Telimeny w Krakowie są pierwszymi dostępnymi w Polsce posiadającymi certyfikat zrównoważonego rozwoju „Sustainable Facility”. Certyfikat wydawany jest przez Fundację LIBRE po szczegółowym audycie.. 

 

Na certyfikatach Fundacji LIBRE można znaleźć niezależne oceny dotyczące np. zużycia energii na metr kwadratowy, wykorzystanie energii pochodzącej z alternatywnych źródeł w całkowitym bilansie, zarządzanie wodą i czynnikiem ludzkim. 

 

Celem certyfikacji mieszkań jest podnoszenie świadomości wśród klientów i dostarczanie na rynek nowej jakości, która staje się ważna dla przyszłych pokoleń. 

 

- Mamy nadzieję, że certyfikacja to dopiero początek drogi aby kolejne obiekty były budowane w coraz lepszych standardach ekologicznych. A mieszkańcy będą się w nich czuli nie tylko komfortowo ale i zdrowo i bezpiecznie - mówi Piotr Kolasa, prezes Fundacji LIBRE. 

 

 

Audyt może zostać wykonany tylko przez certyfikowanego audytora efektywności energetycznej posiadającego doświadczenie w odpowiednich obszarach (International Energy Efficiency Auditor), a przy nowo projektowanych i budowanych obiektach również przez certyfikowanego projektanta efektywności energetycznej (International Energy Efficiency Designer), lub instalatora (International Energy Efficiency Installer).

 

Certyfikacja jest jednym z elementów systemu zarządzania energią i zrównoważonym rozwojem wdrażanym nie tylko w obiektach mieszkalnych.